(096) 845 59 99

Чим корисна фітолампа

Як ми знаємо з шкільного курсу біології, процес синтезу органічних речовин з неорганічних, за рахунок світлової енергії, іменований фотосинтезом, є основою для зростання всіх рослин на планеті. Але як забезпечити достатню кількість світла в умовах закритого приміщення? Використовувати фітолампу! І тут варто відразу підкреслити, ніж корисна фітолампа, так це тим, що вона продовжує світловий день взимку і навесні, тобто в ті періоди, коли кількості природного освітлення мало для нормального протікання фотосинтезу і фотоморфогенезу (сукупності процесів росту).

Лампи з особливим наборів діодів випромінюють світло тільки в тому спектрі, який «корисний» його споживачем. Скажімо, якщо спектр звичайної лампи розжарювання зрушать в інфрачервоний діапазон, даремний для флори, то в фітолампах переважають синій і червоний відтінки в відрізках довжини хвилі від 420 до 460 нм, а також від 630 до 670 нм відповідно.

Вибираємо фітолампи: принцип роботи, особливості

Перед тим, як шукати відповіді на запитання, де купити фітолампу, спробуємо розібратися з тим як працює фітолампа для рослин як вибрати свій варіант, виходячи з технічних параметрів. В авангарді технології - світлодіоди із запасом роботи в 100 000 годин. При цьому спеціальні світильники нагріваються всього до 55 ° С, що також відноситься до числа їх особливостей. Щоб не помилитися з вибором, при покупці дотримуйтеся наступних правил.

  1. Відсутність ультрафіолетового і інфрачервоного випромінювань.
  2. Мінімальний нагрів при роботі.
  3. Для полки - лінійний формат, для підсвічування однієї рослини або локальної зони - цокольний формат.
  4. Потужність не менше 25-30 Вт для розсади і кімнатних рослин.

Є ще кілька важливих моментів. Пам'ятайте про те, що плафон повинен розташовуватися досить близько до споживача. При збільшенні висоти в два рази, сила потоку знижується в чотири рази. Виходячи з цього, лампу, номіналом в 25 Вт слід підвішувати на висоті в 15-30 см. Прилад з потужністю в удвічі більше (50 Вт), розміщується на висоті 20-50 см.

На довговічність світильника впливає площа і матеріал його радіатора. Чим він більше, тим швидше розсіюється тепло. З цієї ж причини краще купувати варіанти з алюмінієвим, а не пластиковим радіатором.

Різновиди фітоламп

Тепер, коли ми знаємо про основні особливості, спробуємо розібратися з тим, як зроблена та чи інша фітолампа в чому відмінність кожного підвиду світильників. На даний момент на ринку представлено чотири види таких приладів: натрієві, індукційні, світлодіодні, люмінесцентні. Пройдемося по достоїнств і недоліків кожного.

  • Натрієві. Занадто яскраві для житлових приміщень. Плюси: висока віддача, термін служби, ефективна робота в період цвітіння і дозрівання плодів. Мінуси: сильний розігрів, небезпечний склад (пари ртуті), залежність від пускового обладнання.
  • Індукційні. Переваги: електроди не вигоряють з часом, термін служби до 20 років. Недоліки: висока вартість, підходять тільки для рослин.
  • Люмінесцентні. Спектр зміщений в сторону ультрафіолету, що допомагає зміцненню кореневої системи. Плюси: низька вартість, економічність, можливість вибору відтінку світіння. Мінуси: мала потужність, короткий робочий ресурс, поганий розпал при низьких температурах повітря.
  • Світлодіодні. Найбільш функціональні моделі. Набирають популярність завдяки стрімкому зниженню вартості. Сильні сторони: великий ресурс (50 000 годин), оптимальний діапазон випромінювання, низьке енергоспоживання і нагрів. Слабкі сторони: поки все ще висока ціна на спеціальні лампи з довжиною хвилі 440 і 660 нм.

Останнім часом ведеться агресивна рекламна компанія, спрямована на просування LED приладів 440/660 нм. Так, їх ефективність вище стандартних ламп, що працюють в межах 420-460 і 630-670, але не настільки, щоб віддавати ті гроші, які за них просять.

На завершення нашого огляду відповімо ще на одне питання - скільки повинна світити фітолампа, щоб забезпечити підтримку росту рослин, але при цьому не виходити за рамки свого ресурсу? Час світіння, як правило, становить від 12 до 16 годин. Не можна використовувати освітлення цілодобово. Завдання - створити імітацію природних циклів активної і пасивної фази. Рослинам теж потрібно відпочивати.