(096) 845 59 99

Світлодіодна продукціяДля того щоб правильно організувати робочий простір будинку або офісу, необхідно детально продумати систему освітлення. Найсприятливішим, по праву, є світлодіодне освітлення, оскільки воно не тільки функціональне, але й економічно вигідне, безпечне і універсальне.

Вченими більше десятка років тому були проведені експерименти, які доводять важливість джерел світла в трудовому процесі. Відтінок, інтенсивність і місце розташування ламп безпосередньо впливає на продуктивність, швидкість стомлюваності. Не кажучи вже про фізичне здоров'я, в тому числі зір. Тому важливо приділяти належну увагу типу, рівню і потужності освітлення.

Фактори впливу

Якщо звернути увагу на те, як виглядають робочі місця сьогодні, то можна помітити кардинальні зміни. Все популярнішим стає впровадження двох типів світлодіодного освітлення для офісів - теплого і холодного. Вважається, що холодні відтінки стимулюють до плідної роботи, а теплі - до відпочинку. Тому фірми та організації намагаються організувати робочий простір, розділяючи його на зони.

Освітлення буває:

  • загальне
  • локальне
  • декоративне

Щоб загального освітлення було достатньо, можна обмежитися світлодіодними лампами в 300 люкс. Цього вистачить для загальної видимості, вільного переміщення по будинку або офісу. Однак, якщо мова йде про організацію робочого простору, то буде потрібно більш інтенсивні джерела світла - від 300 до 500 люкс. Для створення оригінального декору, можна придбати світлодіодне освітлення для дому в інтернет-магазині і встановити його попід стінами, на сходах або уздовж перил.

Які освітлювальні прилади підійдуть
  1. Світлодіодні панелі. Вони здатні випромінювати потужне розсіяне світло, яке підійде для конференц-залів, переговорних кімнат, офісних приміщень. Краще використовувати панелі в якості загального освітлення. Світлодіодні лампочки в такому світильнику не будуть засліплювати очі. При цьому збережеться високий рівень передачі кольору.
  2. Ще одним варіантом для загального освітлення буде вбудований світильник, який підійде для простору будь-якого типу. Такий прилад універсальний і економічний, не вимагає особливого догляду. Головна перевага - комбінаторність, оскільки їх легко поєднувати з іншими типами загального освітлення.
  3. Настільні лампи. Багато років саме такі прилади забезпечують найкраще локальне освітлення. Лампи встановлюють на письмових столах учнів, студентів, офісних працівників. Вважається, що світло від настільної лампи активізує діяльність і налаштовує на робочий лад.

Як розташувати освітлювальні прилади

Оптимальним варіантом вважається комбіноване світло, що випромінюється відразу декількома приладами. Важливо, щоб освітлення було рівномірним. Тобто кожна ділянка кімнати отримувала рівну кількість світла. Це необхідно для того, щоб візуально не помічалися контрасти. Якщо немає можливості висвітлити кожен куточок, то краще підібрати один, але високопотужний світильник. Однак не варто забувати, що яскраве світло негативно впливає на нервову систему людини. На ділянках з яскравим освітлення не варто встановлювати робочий стіл. Джерела світла не повинні залишати тінь в робочій зоні, сліпити, засвічувати монітор комп'ютера.