(096) 845 59 99

Джерела живлення



За ефективністю освітлення, перше місце на ринку займає світлодіодна продукція, яка поступово витісняє всілякі аналоги. При широкому застосуванні варто враховувати той факт, що для установки освітлення такого типу знадобиться спеціальне джерело живлення для світлодіодів, щоб пристрій повноцінно працював. Не можна безпосередньо взяти і підключити світлодіод в розетку. Виняток становлять лише повноцінні прилади по типу лампи.

Як виглядають джерела живлення

Вважається, що запорукою якості і надійності роботи світлодіодної продукції є як раз правильно підібраний блок живлення. Примітний факт - світлодіодам для роботи потрібен постійний струм. А як відомо, в розетках ми маємо змінний струм. Щоб отримувати правильну мережеву напругу і потрібен перетворювач. Цим і займатимуться джерела живлення світлодіодів, які й забезпечать постійний струм при наявності номінальної напруги.

Спираючись на тип світлодіодного обладнання буде потрібна різна конфігурація перетворювачів. Перетворювачі контактної мережі відрізняються вольтажем:

  • 5
  • 12
  • 24
  • 48

Це цифри постійної напруги, яке може забезпечити блок живлення для світлодіодів. Важливо знати потужність світлодіодів, щоб розуміти рівень напруги. Наприклад, при покупці світлодіодної стрічки відразу вказується дана потужність, яка розраховується на метр довжини.

Ми приходимо до того, що джерела живлення для світлодіодів, по суті, регулятори постійної напруги. Зовні вони представляють собою плати, укладені в корпус з безліччю отворів або, що теж можливо, як зарядка для техніки. Джерелами постійного струму виступають світлодіодні драйвери - металеві або пластикові. Заглиблюючись в технологію підключення стає зрозуміло, що перші пристрої необхідні для створення напруги, а другі - струму.

Підбір джерел живлення

У продажу можна зустріти три типи блоків живлення:

  1. Вмонтовані в прилад освітлення. Наочно це можна побачити в світлодіодних лампах або вуличних прожекторах.
  2. Джерело світла з номінальною напругою, з'єднані паралельно. Найкращий приклад - світлодіодна стрічка.
  3. Сукупність двох або трьох світлодіодних збірок.

Якщо купується пристрій як в першому варіанті, то блок живлення не знадобиться. Досить буде встановити додаткові способи захисту від попадання вологи або механічних пошкоджень. Наприклад, захисний козирок.

У разі під номером два буде потрібен блок живлення постійної напруги. Для цього варто зробити прості розрахунки - довжину стрічки в метрах слід перемножити на потужність в одному погонному метрі стрічки.

У третій ситуації не обійтися без LED-драйверу, який підбирається під конкретний діапазон струму і напруги. Важливо підібрати відповідний тип корпусу і його захист. Для цього варто проаналізувати умови експлуатації, навколишнього середовища.