(096) 845 59 99

Світильники вуличного освітленняДля комплексного освітлення вулиць, садів і парків, проїжджих доріг і тротуарів використовуються вуличні світлодіодні світильники, що працюють за принципом випромінювання світлових хвиль. Для того, щоб виріб випромінював світло, йому необхідні електричні імпульси. Візуально такі пристрої можуть приймати всілякі форми, але в будь-якому з випадків це буде сукупність світлодіодів, зібраних разом і вмонтованих в корпус.

Свою популярність світлодіодне освітлення отримало завдяки масі переваг, які з лишком компенсують пару недоліків. Найголовніше - економічність, адже світлодіодний вуличний світильник споживає більш ніж в 10 разів менше, ніж будь-яке інше джерело світла.

Особливості та переваги

Вуличне світлодіодне освітлення може виглядати у вигляді конструкцій ліхтарів, прожекторів, стовпчиків або вмонтованих в дорогу або грунт окремих лампочок. Їх об'єднує між собою головна характеристика - всі вони повинні працювати при мінливому ​​навколишньому середовищі, зміні температур, опадах, вітрах. Чому варто віддати перевагу світлодіодам?

  • Безпека. Цей критерій ми не випадково розмістили на першому місці, адже саме екологічність і безпека використання освітлювального обладнання є основою його регулярного використання. У порівнянні з альтернативними джерелами освітлення - лампочками розжарювання, галогенними або люмінесцентними приладами, світлодіоди не містять ламких матеріалів, шкідливих речовин. Важливо, що в складі лампочок немає ртуті, їх можна утилізувати одночасно зі звичайними побутовими відходами. Також, світильники вуличні такого типу не нагріваються, не випускають інфрачервоне випромінювання, яке могло б нашкодити тваринам, птахам або людям.
  • Економія. Весь світ шукає способи безпечного і природного видобутку електроенергії і альтернативних способів її поширення. Світлодіоди є помічниками на цьому нелегкому шляху, адже споживання ними електроенергії мінімальне. До того ж, вони не створюють додаткового напруження в загальних мережах. За рахунок цього дроти не вимагають регулярних оглядів і обслуговування.
  • Термін експлуатації. Якщо в домашніх умовах не складає труднощів в будь-який момент замінити лампочку, то на ділянці магістралі або десь в глибині парку, може просто не бути умов для оперативного втручання. Тому головний плюс світлодіодного освітлення в його довговічності і надійності. Фахівцями було підраховано, що при цілодобовій роботі, ліхтарі зі світлодіодами можуть працювати більше 10 років, а якщо їх включати тільки в темний час доби - близько 25 років.
  • Міцність матеріалівВажливо, що ліхтарі випускаються без скляних елементів. Це говорить про те, що їх міцність і можливість протистояти зовнішнім впливам, механічних пошкоджень висока. До того ж, будова корпусу перешкоджає накопиченню в плафонах сміття, пилу, екскрементів, вологи. Практичним шляхом було виявлено, що світлодіодні ліхтарі здатні працювати при екстремально низьких (-60) і високих (+45) температурах.
  • Відсутність відблисків і мерехтіння. За рахунок можливості регулювати яскравість і відтінки світла, вуличні ліхтарі зі світлодіодами випромінюють м'яке, не дратівливе для очей водіїв і пішоходів світло.

При наявності такої кількості плюсів, світлодіоди мають кілька недоліків. В першу чергу це висока вартість, яка не завжди може покриватися коштами міських бюджетів. Характерна ситуація в нашій країні - перепади напруги в мережі. Це може привести до виходу з ладу приладів.