(096) 845 59 99

Алюмінієвий профіль для світлодіодного підсвічування

Організація декоративного підсвічування за допомогою світлодіодної стрічки не може обійтися без спеціального LED профілю з алюмінію. Точніше, обійтися, звичайно, можна, але в такому випадку проживе ваша підсвічування недовго. Та й використовувати можливості світлодіодної стрічки без додаткових комплектуючих по-повній не вийти. Ми пропонуємо дізнатися докладніше про те, що таке алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки, ніж він корисний, як вибрати модель для вирішення саме ваших завдань і, нарешті, як його кріпити.

Що таке профіль для LED-стрічки і навіщо він потрібен

Алюмінієвий профіль є важливим комплектуючим елементом LED-підсвічування, поряд зі світловою стрічкою, блоком живлення для неї, розсіювачами, комутаторами і пультами управління. Всі ці деталі в рівній мірі доповнюють один одного, створюючи естетичну декоративну композицію зі світла.

Профіль в даному випадку - це своєрідний короб для світлодіодної стрічки, що виконує захисну і підтримуючу функцію.

Алюмінієвий профіль, виготовлений спеціально для монтажу освітлювальної стрічки, в першу чергу захищає її від перегріву, значно продовжуючи термін її служби. Так, світлодіоди відрізняються невеликий тепловіддачею, на відміну від інших видів освітлювальних приладів, однак і вони мають властивість перегріватися і виходити з ладу.

Крім того, що профіль виступає в ролі тепловідведення, він виконує і ряд інших функцій :

 • спрощення монтажу світлодіодної стрічки ;
 • організація спрямованого освітлення ;
 • створює кріплення не тільки для світлодіодної стрічки, але і розсіювача світла ;
 • захист стрічки від вологи, пилу і механічних пошкоджень ;
 • надає технічні можливості для таємного проведення проводів.

Види профілів для світлодіодних стрічок

Ті, хто зайнявся організацією підсвічування своїми руками часто цікавляться, ніж замінити алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки, які деталі для цього підійдуть. Профілі для світлодіодного підсвічування виготовляють з різних матеріалів: алюмінію, сталі і пластика. Спеціалізований профіль, в теорії, можуть замінити, наприклад, пластикові короби для електричних проводів. Вони прості в монтажі і цікавіше з точки зору дизайну. Однак, такі короби мають на порядок меншою теплопровідністю. Для адаптації їх під організацію світлодіодного підсвічування доведеться озброїтися інструментами і грунтовно потрудитися.

Не дивлячись на різноманітність альтернативних варіантів, фахівці рекомендують віддавати перевагу спеціалізованим коробів з алюмінію: вони найбільш ефективно справляються зі своїм основним завданням - відведенням тепла від світлодіодів. Відрізняються довгим терміном служби, стійкістю до механічних і корозійних пошкоджень. Мала вага алюмінієвого профілю дозволяє кріпити його на будь-яку поверхню. Деякі моделі обладнані кріпленнями, які дозволяють встановлювати профіль без використання двостороннього скотча. Крім того, їх конструкція включає спеціальні замки, які міцно утримують розсіює скло і забезпечують герметичність конструкції для захисту стрічки від зовнішнього впливу.

Найкращий варіант - анодовані профілі для LED стрічки, які покриті оксидної плівкою, яка захищає металевий корпус від окислення.

Конструктивно, світлові профілі поділяють на :

 • Кутові для організації спрямованого освітлення під кутом 45 градусів. Використовується, переважно, для контурної підсвічування кухні, карнизів, торгових вітрин і т.п.
 • Врізні профілі вбудовуються в спеціально призначені для них поглиблення (наприклад, в стельових плінтусах) або в інших нішах. Міцно встановлюються за допомогою спеціальних кріплень, клею або двостороннього скотча. Відрізняються наявністю наявністю "крилець" маскують нерівності в місці паза.
 • Накладний короб має форму у вигляді букви "П". Оснащений спеціальними поглибленнями для розміщення розсіювача.
 • Круглий для монтажу повноцінного світлодіодного світильника ;
 • Гнучкий профіль для організації підсвічування нестандартної форми. Використовується, наприклад, для розміщеннях в арках, круглих стельових конструкціях і т.п. Такому освітлювальному елементу можна надати будь-яку форму: дуги, спіралі, зигзага, кола.

Як кріпити профіль для світлодіодної стрічки

Для різних типів профілів існують свої нюанси монтажу. До загальних правил, які можуть застосовуватися для всіх видів відносять :

 • алюмінієвий профіль, без використання додаткової тепловідвідної підкладки, впорається зі світлодіодним стрічкою потужністю до трьох ват ;
 • установка здійснюється врозпір ;
 • довжина відрізу стрічки повинна бути дорівнює довжині профілю.

Порядок установки такий :

 1. Приклеїти світлодіодну стрічку до профілю ;
 2. Кріпиться розсіювач і заглушки ;
 3. Профіль фіксується на поверхні за допомогою двостороннього скотча, монтажного клею або саморезів.

Отже, як кріпити алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки врізного типу?

Як ми вже згадували, в деяких конструкціях, наприклад, стельових плінтусах, є спеціальні ніші для профілю. Другом випадку, в місці монтажу вручну робиться поглиблення, відповідне профілю за всіма розмірними параметрами. Після, профіль встановлюється в нішу зручним способом: на клей, скотч або саморези. Для останнього типу фіксації знадобиться заздалегідь виконати відповідні отвори в профілі і ніші.

Схожим чином фіксуються і інші типи коробів для світлодіодної стрічки, проте вони не вимагають попередньої підготовки поверхні (крім свердління отворів для саморезів або знежирення для двостороннього скотча).

Купити профілі для світлодіодних стрічок

Зважилися самостійно організувати світлодіодне підсвічування? Пора запастися комплектуючими деталями! В інтернет-магазині "LED Sintez" ми зібрали для вас всі корисні деталі, в тому числі - функціональні анодовані алюмінієві профілі різних типів і форм. У тому ж каталозі можна підібрати прозорі і матові розсіювачі з полікарбонату. Ласкаво просимо!