(096) 845 59 99

Фітолампи для ефективного вирощування рослин

Винахід фітосвітильників  вивело культивування рослин на абсолютно новий рівень. Вони покликані повністю або частково замінити сонячне світло, необхідний для життєзабезпечення і росту рослин. З такими лампами можна вирощувати насадження навіть в підвалі цілий рік.

Однак, у тих, хто тільки починає освоювати використання штучного світла, виникає питання: які лампи потрібні для освітлення рослин різних видів і який тип освітлення варто вибрати. Відповіді на ці та інші питання ми постараємося дати в цій статті.

Принцип роботи фітоламп

Чи може лампа для рослин повноцінно замінити сонячні промені. Відповідь - так. Штучно створені джерела світла відтворюють фотони у вузькому колірному діапазоні, які стимулюють фотосинтез не гірше, ніж природне світло. Мало того, фахівці довели, що фітолампи краще знищують шкідливу мікрофлору, стимулюють зростання і підвищують врожайність культурних насаджень.

Альтернатива сонячного світла для рослин , промені синього і червоного кольору. Саме вони грають ключову роль в фотосинтезі рослин. Синій відповідає за зростання рослин, а червоний - за врожайність.

З цієї причини, в фітосвітильниках застосовуються лампи обох спектрів: або по-одинаці, або в комбінації. Комбіновані лампи можна використовувати на різних етапах розвитку рослини.

Багатьох хвилює, чи можна використовувати енергозберігаючі лампи для підсвічування рослин і чи буде від них ефект. Так, такі лампи відмінно підійдуть, проте їх світло обов'язково повинен бути в синьому або червоному спектрі. Білий і жовтий кольори, які зазвичай використовуються для побутового освітлення, не підходять для культивування рослин. Недобросовісні продавці, часом, видають такі лампи за фіто, так як стоять вони на порядок дешевше. Будьте уважні!

Види фітоламп

Для фітоосвітлення  підходять різні типи ламп :

 • люмінесцентні ;
 • розжарювання ;
 • металлогалогенні ;
 • натрієві ;
 • світлодіодні.

Головне питання: які лампи краще для росту рослин і як вибрати їх правильно. Давайте розглянемо особливості кожного типу освітлення.

Люмінесцентні лампи добре випромінюють синій колір, але не червоний. Підійдуть не для всіх видів рослин і тільки для етапу зростання. Можна використовувати, наприклад, для вирощування невибагливої розсади.

Лампи розжарювання малоефективні для вирощування рослин. Вони виділяють не багато тепла і значно витрачають енергію. Таким чином, не варто купувати такі лампи для рослин, навіть не дивлячись на їх невисоку вартість.

Металогенні фітолампи для рослин використовуються в великих агрокомплексах. За рахунок потужної світловіддачі в синьому спектрі вони відмінно підійдуть на етапі активного зростання. Їх часто поєднують з натрієвими лампами, які випромінюють червоне світло. Такий тип фітоосвітлення споживає багато енергії.

Світлодіодні лампи - наймолодший і найбільш прогресивний тип фітоосвітлення. Вони комбінують червоне і синє випромінювання, за рахунок чого ефективно стимулюють зростання і підвищують врожайність рослин. Крім того, як відомо, світлодіодні лампи дозволяють економити до 90% електрики, за що їх і прозвали енергозберігаючими.

Світлодіодні лампи ідеальні для вирощування рослин

І слово "ідеальні" в даному випадку - це не просто твердження. Світлодіодні лампи дійсно набагато краще стимулюють фотосинтез, ніж лампи іншого типу. І цьому є конкретне пояснення.

Відповідний світловий потік для фотосинтезу - 650-660 нанометрів для червоного потоку і 445-450 нанометрів для синього. Саме ці параметри визначають які лампи для рослин найбільш ефективні. На відміну від світильників інших типів, світлодіодна лампа видає випромінювання саме в такому діапазоні.

Світлодіодні лампи для рослин універсальні

Світлодіодні лампи складаються з ряду окремих світлодіодів. Дана конструкція дозволяє розміщувати в її конструкції як сині, так і червоні елементи. Таким чином, світлодіодна лампа може випромінювати окремо синій або окремо червоне світло або світло в повному спектрі.

Це робить фіто LED світильники універсальними для всіх видів рослин і умов виробництва.

В інтернет-магазині Sintez можна купити фітосвітильники оптом і в роздріб. У нашому асортименті представлено кілька десятків моделей в корпусах різних форм, розмірів і конфігурацій :

 • фітопрожектори ;
 • трекові світильники, які обертаються на 360 градусів ;
 • світлодіодні фітострічки ;
 • лінійні фітолампи ;
 • купольні фітолампи і т.д.

Світлодіодні фітолампи економічні

Багатьох цікавить питання, скільки коштує ультрафіолетова лампа для рослин зі світлодіодами? Висока ціна таких світильників бентежить деяких покупців. Однак, не варто турбуватися. Вартість навіть найдорожчою LED-лампи швидко окупається.

Як ми вже згадували, світлодіодні лампи ще називають енергозберігаючими. Вони витрачають в рази менше енергії, ніж інші види освітлювальних приладів. Все тому, що світлодіодні LED-лампи виділяють мінімум тепла і видають спрямований потік світла. Ця особливість, до речі, дозволяє розміщувати прилади на маленькій відстані від рослини без ризику обпекти його. А волога з грунту і рослини випаровується повільніше.

Крім економного витрати електроенергії, світлодіодні лампи відрізняються довгим терміном служби, що теж відіб'ється на вашому гаманці. Термін експлуатації одного приладу може досягати 12 років. Перегоряють і ламаються вони в рази рідше, ніж інші види ламп.

Як вибрати лампу для кімнатних рослин

Фітолампи можна використовувати де завгодно: будинки, в теплицях і в промисловості. Залежно від умов вирощування необхідно правильно підібрати світильник. Наприклад, які лампи підходять для кімнатних рослин - домашніх ферм і квітів? Перш за все варто сказати, що в даному випадку, як не можна, важливо вибирати саме світлодіодні лампи. Висока тепловіддача від світильників інших видів на малій площі може завдати шкоди рослинам.

Від розміщення рослин буде залежати вибір конструкції лампи: лінійна, купольна або трекова. Прожекторну фітолампу вибирають, скоріше, для теплиці, ніж для кімнати.

Як вибрати лампу для промислових теплиць

Єдиного правила для вибору лампи для промислових теплиць не існує. Це завдання для бувалих агрономів, в якій враховуються :

 • Вид рослин. Різні види рослин можуть мати різну потребу в світлі: одним потрібен яскраве світло, іншим - постійне затемнення.
 • дозрівання і т.д). Це визначає потрібний спектр підсвічування - синій, червоний або фіолетовий.
 • висота підвісу ;
 • зона засвічення ;
 • кількість і потужність приладів. Більшості рослин для зростання необхідна випромінювання не менше 30 ват на 0,3 квадратних метра, але плодові види (наприклад, помідори) зазвичай не будуть добре плодоносити без 40-50 Вт на 0,3 метра. Потужності однієї лампи в такому випадку буде недостатньо. Для визначення потрібної кількості ламп, помножте площа на потрібну кількість ват, після чого розділіть на кількість ват в наявних лампах.
 • форма корпусу світильників.

Купити світлодіодну фітолампу в Україні

Визначилися з вибором фітолампи? Залишається питання: де купити світлодіодні лампи для рослин в вашому регіоні. Компанія Sintez доставляє фітосветільнікі по всій Україні. Чому варто замовляти їх саме у нас?

Наш асортимент включає близько 70-ти моделей світлодіодних фітоламп: лінійні, фітопрожектори; трекові і купольні світильники.

Ми допоможемо вам зорієнтуватися в продукції і зробити правильний вибір :

 • Телефонуйте! Наші співробітники допоможуть вам грамотно підібрати товар і розкажуть все про правила експлуатації фітоламп ;
 • У розділі "Інформація" ми зібрали для вас корисні матеріали про використання світлодіодів, яка допоможе вам правильно підібрати і використовувати товар ;
 • У картці кожної одиниці товару є докладні рекомендації по використанню світильників ;
 • Наша компанія працює безпосередньо з виробниками світлодіодної продукції, тому ми можемо запропонувати вам прийнятні ціни ;
 • Нам довіряють! Переконатися в цьому ви можете, заглянувши в розділ "Відгуки" на нашому сайті.